Haber

Almanya’nın Trabzon Fahri Konsolosu Dr. İhsan Alioğlu’na Liyakat Madalyası verildi

Almanya’nın Trabzon Fahri Konsolosu Dr. İhsan Alioğlu’na Federal Almanya Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi. Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, nişanı Dr. İhsan Alioğlu’na devretti.

Trabzon’da bir otelde düzenlenen törene, Almanya’nın Ankara Büyükelçisi Jürgen Schulz, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Atilla Ataman, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer, Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Trabzon katıldı. Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük, iş adamları ve protokol üyeleri katıldı.

Büyükelçi Jürgen Schulz törende yaptığı konuşmada, “Almanya Federal Cumhurbaşkanı tarafından Trabzon’da Alman vatandaşlarına ve Alman hükümetine yardım eden Dr. İhsan Alioğlu’na verilen Liyakat Madalyasını takdim etmekten onur duyuyorum. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

İhsan Alioğlu konuşmasında ödüle teşekkür ederek, “Hayat tecrübemin doruğa ulaştığı 2003 yılında Dr. Nurbey şahsında Almanya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği bana Fahri unvanını teklif etti. Doğu Karadeniz Konsolosluğu, gelişmiş, donanımlı bir insan olma yolunda bana sosyal, ekonomik ve kültürel destek verildi.” Mesleki uygulamalarımda değerli katkıları olan ve değerli deneyimler kazanan bu ülkeye olan şükran borcumu ödemek için bu teklifi kabul ettim. 20 yılı aşkın süredir bu görevi büyük bir titizlikle yürütüyorum. Madem ki ofisinizden aldığım mührü ve taşıdığım Federal Almanya Cumhuriyeti Bayrağını size temiz bir şekilde iade edebilirim. “Kendi adıma mutlu ve gururluyum. Bugün beni yalnız bırakmadığınız için siz dostlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. – TRABZON

kesaphaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu