Haber

Kılıçdaroğlu: Bugün vedalaşmaya geldim

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı adaylığını açıklamasının ardından parti lideri Kılıçdaroğlu ilk küme toplantısını yaptı.

Toplantıya partinin eski genel başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın da katıldı. Açılışı yapan Küme Başkan Yardımcısı Engin Altay, “Sayın Cumhurbaşkanı ben de çok heyecanlıyım” dedi.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada partisinin kürsüsüne veda edeceğini duyurdu.

Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN, HELALİNİZİ HELAL ETSİN: Bu coğrafyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, huzur içinde yaşamanızı istiyorum. Vatandan rahmet fışkırsın, dostluk kadim olsun isterim. Birbirimizi tanımasak bile, birbirinize yürekten selam vermenizi isterim. Yeni bir başlangıç ​​için, bulunan tüm üzüntülerin üstesinden gelmemizi istiyorum. O şanlı, güzel Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Bugün çok kısa bir konuşma yapacağım. Bu podyuma veda etmeye geldim. Bu satırları yazmak benim için kolay olmadı. Tüm deneyimleri geride bırakarak bu podyuma veda etmek kolay değil. Bu kürsü benim evim ve siz benim yol arkadaşlarımsınız. Sana bu kürsüden son kez bakmak istiyorum. Hoş geldin. Kemal Bey’in yoldaşı olmak zordur. Kemal Bey’in arkadaşı kederli, uzun boylu ve narindir. Tehlikelerle dolu. Her an başınıza her şey gelebilir. Kemal Bey’in parası, pulu ve sarayı yoktu. Hakkında her türlü algı yapılmıştır. Kemal Bey ile yürümeye karar verdiniz. Seçimini kalbime yazdım. Kemal Bey’in sizin gibi gerçek dostları var. Sen Allah’ı bilirsin dostum. Hepinizi yürekten kutluyorum. Başını hep dik tuttun. Karanlığın seni kaplamasına izin vermedin. Zalimlerin tahtlarını yıkmaya çok yakınız. Sizin gibi yoldaşlara sahip olduğum için onur duyuyorum. Allah hepinizden razı olsun, hakkınızı helal edin.

MERAL MERT Hanım: Umutluyum arkadaşlar, gerçekten umutluyum. Yelkenlerimizi hareket ettirecek rüzgarları düşünüyorum. Bu çılgınlığı hep birlikte yapacağız. UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ile yapacağız. Meral Hanım cesur olduğu için büyük çaba harcıyor. Annesinin kucağını çok iyi biliyor, yeri geldiğinde masaya vurmasını da biliyor. (HABER MERKEZİ)

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu