Teknoloji

Tesla, Türkiye’deki şarj istasyonları için lisans aldı

Geçtiğimiz aylarda resmi internet sitesinde üstün şarj istasyonlarının yerlerini gösteren listeye Türkiye’den bazı şehirleri ekleyen Tesla, elektrikli araçlarını önümüzdeki aylarda ülkemize getirmeye hazırlanıyor.

Elektrikli araç devi, Türkiye’de yeni model araçlarını satışa çıkarmadan önce iş ilanları vermiş ve çeşitli pozisyonlar için işe alımlar yapmıştı.

Tesla Türkiye’de lisans aldı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), aralarında Tesla’nın da bulunduğu 119 şirkete elektrikli araç şarj istasyonu kurma lisansı verdi.

EPDK kurallarına göre Tesla’nın ülkemizde kuracağı şarj istasyonları tek bir markaya bağlı olmayacak. Diğer elektrikli araçlar da Tesla’nın şarj istasyonlarından yararlanabilecek.

Tesla, EPDK’nın ilgili yönetmeliğine göre, şarj istasyonlarının coğrafi konumu, şarj ünitelerinin sayısı, gücü/tipleri, priz sayısı/tipleri ve şarj ünitelerinin kullanım durumları ile ilgili bilgileri zamanında, güncel, doğru ve eksiksiz olarak Kuruma iletecektir. kullanılabilirlik, ödeme sistemi ve ücretlendirme hizmetinin fiyatı bir ay içinde. bir sistem geliştirecek.

Öte yandan Tesla’nın yürürlüğe giren lisansı 2043 yılına kadar geçerli olacak. Şirket bu tarihten sonra lisansı uzatabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu