Haber

AK Parti’de yerel seçimler öncesi 21 il başkanı değişti

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimler sonuçlandı ve Türkiye’nin geleceği belirlendi.

Genel seçimlerin ardından gözler bu kez yerel seçimlere çevrildi.

AK Parti ise seçimlere aylar kala çalışmalarına hız verdi.

Kongre tarihi: 7 Ekim

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu’nda olağanüstü kongre tarihi 7 Ekim olarak kesinleşti.

Yerel seçimlerin ardından olağan kongre süreci başlayacak.

Yalnızca ana katman yenilenecek

Milliyet’in haberine göre olağanüstü kongre sürecinde AK Parti’nin sadece ana kademesi yenilenecek.

Yerel seçimlerin ardından mahalle, belde, ilçe ve il kongreleri ile olağan kongre süreci başlayacak ve 2024 sonbaharında büyük olağan kongresi yapılacak.

21 il başkanı değişti

MYK’da Organizasyon Lideri Erkan Kandemir, kongre çalışmalarına ilişkin yaptığı detaylı sunumda il ve ilçe teşkilatlarında yapılan revizyondan bahsetti.

Belediye başkanı veya belediye meclis üyesi olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının görevlerinden ayrılmaları talimatı kapsamında 21 il başkanının yerine yeni isimlerin atandığına dikkat çeken Kandemir, il ve ilçe müdürlükleri devam edecek.

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimlerin başlamasının kongre tarafından verileceğini hatırlattığı toplantıda seçimlerle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Seçimlerde daha çok çalışacağız. Mevcut ekonomik tabloyu oluşturan ilişkileri kamuoyuna anlatmamız gerekiyor. Belediye başkanları için yeterli sayıda aday belirlememiz gerekiyor. Toplumda karşılığı olan ve sevilen gerçek adaylara odaklanacağız.

Ekonomik programdan taviz verilmeyecek

Toplantıda yerel seçimlere giderken yeni ekonomi programından taviz verilmeyeceği ancak Aralık ayına kadar memur ve emekli maaşlarına zam konusunun gündeme gelebileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu