Teknoloji

Xbox Yardımcı Programı Desteği Sona Eriyor

Xbox Yardımcı Uygulaması Önümüzdeki ayın sonunda vedalaşacağız. Bunun yerine yeni Xbox uygulaması, Windows’ta Xbox One ve Xbox Series hizmetleri ve topluluklarıyla etkileşimi sürdürmek için kullanılacak. Detaylar burada.

Hem oynadığımız oyunlar hem de kullandığımız cihazlar için faydalı uygulamalar mevcut. Bu araçları uyumlu bir şekilde kullanarak ek avantajlar elde ediyoruz ve cihazlarımızı uzaktan da yönetebiliyoruz. Bu kapsamda Xbox uygulaması da 2014 yılı Ekim ayında hem konsol hem de PC için yayınlanmıştır.

2016 yılında Xbox One SmartGlass’a veda ettikten sonra, söz konusu yardımcı uygulama PC ile Xbox One arasındaki iletişim için en değerli seçenek haline geldi. Xbox One oyunlarımıza, başarılarımıza, kaydettiğimiz ekran görüntülerine ve videolara ve Xbox Live topluluk içeriğine göz atabildik.

2019’da Microsoft, PC Game Pass entegrasyonuna hazırlanırken uygulamaya Xbox Companion Uygulaması adını verdi. Ancak son gelişmeyle birlikte yolun sonu görüldü.

Xbox Companion App Boost Sona Eriyor

Resmi Xbox Basis sayfasını güncelledikten sonra, 28 Ağustos 2023 Prestijiyle Pazartesi günü emekliye ayrılacak. Yani resmi dayanak tamamen kesilecek ve indirilmesi mümkün olmayacak.

Microsoft ise yakında veda edeceğimiz uygulamanın özelliklerinden yararlanan kullanıcıları, Windows üzerinde Xbox One ve Xbox Series hizmetleri ve toplulukları ile etkileşime devam edebilmeleri için yeni Xbox uygulamasını indirmeye teşvik ediyor.

Ayrıca, Xbox Console Companion web sitesi artık kullanıcıların Windows için taşınabilir ve yeni uygulamayı indirmesine olanak tanıyan Xbox uygulama web sitesine yönlendiriyor. Xbox uygulaması, Windows 11 ile birlikte gelen varsayılan uygulamalar arasında yer aldığından, Windows 10’dan geçiş yapan kullanıcılar, Microsoft mağazasından indirmeye gerek kalmadan uygulamaya anında erişebilecek.

mutki-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu